Kajetan Kajetanowicz PL

copyright: TETE (Tomasz Tomaszewski)


WO: Kajto jaki był plan na 2020

KK: Walka o mistrzostwo świata ,

WO : A dziś , przy tym co nasz otacza, jaki jest plan B a może C ?

KK: Uśmiechniesz się ale cały czas … walka o mistrzostwo świata, dopóki walczysz jesteś zwycięzcą , cały czas się przygotowuje

WO: tzn.? Jak, na co dzień zakładam że spotykałbyś się ze swoją ekipą, mechanikami, trenerem itd. itp. …?

KK: ( śmiech…) Często o tym rozmawialiśmy – nawet w warunkach jeszcze sprzed kilku tygodni – każdy kto jest ambitny miał wyzwanie związane z zagospodarowaniem czasu, tzn z szeroko rozumianym brakiem czasu, mi zawsze się wydawało że właśnie tego brakowało mi najbardziej. Dziś zmieniłem proporcje a i możliwości są wyjątkowe, dziś to analiza nagrań, raportów, czy nieocenioną analizę on-board’ów

WO: Co to takiego „on-oboardy” ?

KK: To filmy z środka samochodów rywali. Chciałbym min. zobaczyć miejsca w których nie byłem , poznać trasy sprzed roku, czy 2 lat, poznać zakręty, kamienie, rowy i zastanowić się np.  jaka może być droga w tym roku, robię notatki, robię to co wcześniej robiłbym rzadziej/inaczej…. , to niezwykle ważna część przygotowania.

WO: OK, to Kajto a jak Twój zespół ?

KK: Cały czas się wspieramy, przez te lata się poznaliśmy, dobraliśmy. Moja ekipa ma wielkie chęci i ambicje. Potrafimy się wspierać w trudnych sytuacjach i mamy otwartą komunikację. Myślę że to będzie nie tylko wspólna praca ale i kolejny, tym razem niezwykły egzamin. Mamy już pomysły jak przejść ten najbliższy czas i ciągle go dyskutujemy, wdrażamy, poprawiamy. Cały czas się zastanawiamy jak możemy również istnieć rzeczywiście w dzisiejszej sytuacji kiedy następuje tak mocna potrzeba refleksji jak funkcjonujemy wspólnie ze sobą, w zespole czy w szerzej rozumianej rzeczywistości.

WO: To teraz trochę z innej strony. Co dziś Kajto uzna za tzw. „mądrość na trudne czasy” ?

KK: Wg mnie , dziś mądrość to bycie dziś szczególnie tolerancyjnym. Może właśnie trochę po to się zatrzymaliśmy. Czasami można usłyszeć wiele trudnych rzeczy, informacji, a dziś cały czas musimy działać razem. Mam nadzieję za jakiś czas będziemy mogli wyciągnąć z tego ważne wnioski dla nas samych i dla świata w którym funkcjonujemy.

WO: Wszyscy widzimy że świat się zmienił i pewnie wiele z tych „nowych” aspektów będzie z nami już na stałe. Jeden z aspektów to digitalizacja wielu elementów życia. Jak jest u Ciebie? Wspomniałeś już o filmach, analizach, raportach…. Coś jeszcze ?

KK: Właśnie wróciłem z Meksyku, cały czas są we mnie ogromne emocje, analizuje rajd co powoduje że dziś nie do końca dociera do mnie to całkowicie. Ale w świecie digitalnym… już dziś przygotowuje się do tego czasu w domu, np. nareszcie będę miał czas na spędzanie czasu przy niezwykłym, profesjonalnym symulatorze który posiadam od ponad roku, a jeszcze go nie testowałem….

WO: Dziękuję za tę rozmowę, a na koniec czegoś być życzył innym i sobie ?

KK: Chyba głównie: cierpliwości i wiary że kiedyś znowu wyjdzie słońce, a dziś umiejętności ustalenia priorytetów i dobrych proporcji w każdej sytuacji, szczególnie w tak szybkim świecie…


Look for others inspirations, interviews? Go for p2v